Elérhetőségek
Pencloud Kft.
Cím: 9700 Szombathely,
Szily János u. 26.
Telefon: (+36)94/510-420
E-mail: kapcsolat@pencloud.hu
Térkép
A magyar KKV-k 5 legnagyobb informatikai kihívása
Ez lesz a magyar KKV-k 5 legnagyobb informatikai kihívása 2022-ben
Egyáltalán meg lehet-e jósolni a jövőt, amikor a jelen olyan stabilnak tűnik, mint egy egykerekű kerékpár? Nem teljesen. Ennek ellenére a cégvezetőknek minden rendelkezésre álló információt érdemes összegyűjteni a lehető legnagyobb versenyelőny eléréséhez.
Bizonytalan világunkban egy valami nagyon is egyértelmű: azok a szervezetek, amelyek nem tudnak lépést tartani az informatikai fejlődéssel, hátrányba kerülnek azon cégekkel szemben, akik időben elvégzik a szükséges informatikai fejlesztéseket.
Melyek az aktuális informatikai kihívások? Milyen IT beruházásokat kell végrehajtani a versenyképesség biztosításához 2022-ben?
Bár semmi nincs kőbe vésve, az egyre világosabb, hogy ha a következő 5 területet kiemelten kezeled, akkor lépéselőnybe kerülhetsz a versenytársakkal szemben.
1. kihívás: Digitális átalakulás
A COVID-19 világjárvány rávilágított a digitalizáció kritikus fontosságára a kisvállalkozások számára. Még a digitalizációt ellenző cégek többsége is gyorsan belátta, hogy kiemelt figyelmet kell fordítani a digitális fejlesztésekre.
A felmérések szerint a kis- és középvállalkozások 70 százaléka fokozta a digitális technológiák használatát a járványhelyzetben.
2022-ben ez a tendencia tovább fog erősödni, és az online interakciók az üzleti élet minden területét áthatják majd, iparágtól függetlenül.
Fontos, hogy a digitális transzformáció sikere nem csak a technológiai beruházásokon múlik. A teljes szervezetet fel kell készíteni, át kell alakítani a vezetési kultúrát, be kell vonni a kollégákat, és folyamatosan kell kommunikálni a változásokat.
2. kihívás: Távmunka
A Techaisle KKV szektorban végzett kutatása alapján a távmunka feltételeinek megteremtése a második legfontosabb feladat a cégek számára.
A járvány enyhülése és a fokozatos nyitás ellenére a munkavállalók már nem szeretnének teljesen visszatérni az irodába.
A dolgozók többsége a jövőben hibrid módon fogja végezni a munkáját – néha otthonról, néha az irodából -, így ez újabb megoldandó kihívások elé állítja a vállalatokat.
A régi, elavult informatikai rendszerek nem támogatják a hibrid munkavégzést. Az egymástól távol lévő kollégák hatékony együttműködéséhez (pl. dokumentumok közös szerkesztéséhez, megbeszélések szervezéséhez stb..) elengedhetetlen a felhőszolgáltatások bevezetése (pl. Microsoft 365), illetve a felhő alapú programok betanítása, a dolgozók segítése a sikeres használatban.
Felhőszolgáltatások bevezetése, tanácsadással és oktatással!
Kérd ajánlatunkat!
3. kihívás: Kiberbiztonság
A kiberbűnözés évek óta az egyik legnagyobb kihívás a kis- és középvállalkozások számára.
Mivel a távmunka rohamos terjedésével az üzleti adatokra leselkedő veszélyek egyre csak nőnek, vélhetően 2022-ben is „slágertéma” marad a kiberbiztonság.
A leggyakoribb internetes fenyegetések mellett – például adathalászat, zsarolóvírusok – a szervezeteknek különféle adatbiztonsági jogszabályi követelményeknek is meg kell felelniük (GDPR), amelyek megszegése sok milliós bírsággal sújthatja a vállalatokat. Ingyenes adatbiztonsági állapotfelmérésünkben feltárjuk a kritikus biztonsági réseket és szakértői javaslatokkal segítünk.
4. kihívás: IT költségek
Becslések szerint 2021-ben a kis- és középvállalkozások informatikai kiadásai világszerte elérik a 684 milliárd dollárt, és ez a szám szinte biztosan magasabb lesz 2022-ben.
Az informatikai költségek kordában tartása nem könnyű feladat. Új eszközök beszerzése, rendszerfejlesztések, kiberbiztonság megerősítése, informatikai szakemberek alkalmazása – ezek a beruházások évente akár több tízmillió Ft-ot is felemészthetnek.
A jó hír az, hogy számos módon csökkenthetők az informatikai költségek úgy, hogy közben a digitális átállás is biztosított a cég számára.
Íme néhány költségcsökkentő tényező, a teljesség igénye nélkül:
- fogyasztás alapú, felhős adattárolás a költséges földi szerverek helyett
- használat alapú alkalmazások igénybevétele
- rendszergazda feladatok kiszervezése IT szolgáltatóhoz
- hardverek és szoftverek készletének optimalizálása
5. kihívás: Fókuszvesztés
Amikor sok változás történik egyszerre, a szervezetek könnyen elveszíthetik fókuszukat, és kétségbeesetten próbálnak több vasat a tűzben tartani. Sajnos ennek a következményei általában a félbehagyott projektek, az évekig elhúzódó fejlesztések.
A problémát tovább súlyosbítja, hogy nehéz megfelelő informatikai szakembereket felvenni, mert vagy nincsenek, vagy képtelenség őket megfizetni. Ezek a tényezők meggátolják a cégeket a digitális átalakulásban és céljaik elérésében.
Szerencsére van megoldás: az informatikai feladatok kiszervezésével úgy növelhetik a cégek a hatékonyságukat, hogy közben pénzt is spórolnak.
Miért előnyös egy vállalkozásnak, ha profi informatikai szolgáltatót választ a rendszergazdai feladatokra?
|
Készülj fel velünk a jövő informatikai kihívásaira!
Kérd ingyenes konzultációnkat!
Vissza az előző oldalra!